Oppgaver for Universell
Publisert: 22.mai 2020
Endret: 22.mai 2020
Universell ønsket med denne kartleggingen å få kunnskap om hvordan arbeidet i LMU-ene ligger an. Den har gitt oss en del svar som vi kan tilpasse vår innsats og våre tilbud etter.
Deltakerne ble stilt følgende spørsmål:
Er det noe vi i Universell kan bidra med for å styrke arbeidet i LMU ved din institusjon? Har du eventuelt andre innspill du ønsker å dele med oss?
På bakgrunn av svarene vi fikk inn her, samt funnene fra resten av undersøkelsen, har vi identifisert følgende oppgaver som viktige for Universell framover:
- Det kommer ny universitets- og høyskolelov. Her skal Universell følge opp som høringsinstans, samt bidra med tolkning og oppfølging når endelig lov er vedtatt. Dette må skje i samarbeid med sektor og departement.
- Selv under endrede rammevilkår ser vi det som viktig at LMU-ene fortsatt er aktive. Dette skal vi bidra til gjennom direkte kontakt og oppfølging av de utvalg som ønsker det. Utvalg som opplever å ikke være operative, må gjerne kontakte oss for å få støtte i arbeidet.
- Vi må samle ny kunnskap og faktagrunnlag om studentenes læringsmiljø, særlig det digitale og psykososiale læringsmiljøet. Et samarbeid med NSO og andre relevante aktører vil være aktuelt – også i andre saker som omhandler studentenes læringsmiljø.
- Vi skal videreutvikle og produsere digitale ressurser og kurs for bruk i sektoren. Vi håper også å få til et digitalt LMU-forum til høsten 2020, i samarbeid med ett eller flere læresteder.
Forrige kapittel